Linie Eugén Gaillarda

Dnešní článek bude ve francouzském stylu. Jemné linky, děkor a inspirace neotřepanou přírodou. Pojďte s námi načichnout k liniím Eugén Gaillarda.

Eugén Gaillard se narodil v roce1862 ve Francii. Byl to designér interiŕů, jako první použil na nábytku dekor tvořený výhradně liniemi. Co bylo jeho inspirací? Odpověď je jednoduchá – stejně jako mnoho jeho kolegů i on se nechal inspirovat přírodou. Využíval ji jako novou strukturu a tvořil s ní jakousi lineární abstrakci. Svou práci nejvíce rozvíjel, když pracoval pro dílny L ́ art Nouveau Samuela Binga.

Právě v dílně L ́ art Nouveau Samuela Binga se utvořila pozoruhodná a zajímavá skupinka umělců – spolu s Gaillardem i Eugen Colon, George de Freure.

Ovšem největší úspěch se dostavil přesně v roce 1900, kdy Bing na Světové výstavě v Paříži měl vlastní pavilon L ́art Nouveau, který byl vybaven podle návrhů Gaillarda a ostatních spolupracovníků. Bylo tam celkem šest pokojů, kde každý simuloval živé prostředí. Všechny předměty včetně nábytku, dekorací a textilií navrhli tři umělci: Edward Colonna, Georges de Feure a Eugéne Gaillard. Propojení přírody a živých věcí mělo být jasně rozpoznatelné.

Eugéne Gaillard do roku 1914 konstruoval nábytek ve stylu Art Nouveau.

zdroj obrázků: pinterest.com

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.