Každý umělecký styl má něco do sebe. My ve starožitnictví Praha Nový Antik Bazar věříme, že každý kus nábytku či dekorace má svůj vlastní příběh. Dnešní článek je zaměřen na nábytek a styl, který se nám moc líbí, a sice art deco.

Pokud jste fanoušky Art deco stylu, jistě víte, jak exkluzivní a jedinečnou podobu má. Svou dekorativností si art deco získalo slávu a dodnes zdobí mnohé významné objekty. Do Evropy se nejvíce dostal ve 20. – 30. letech minulého století a již tehdy zaujmulo art deco své důležité postavení ve světě designu. Spojuje prvky futurismu, secese a kubismu takže žádným překvapením nejsou geometrické tvary, sklo, chrom, plasty, lesklé povrchy a hlavně kvalitní materiály. Art deco vás zaujme na první pohled – palisandr, ebenové dřevo, kokos, bambus a kombinace kovů ve vás vzbuzují pocity luxusu a vznešenosti. Je též zajímavé, že luxus rozhodně není na úkor pohodlí. Art deco křeslo je nejen velmi krásné na pohled, ale i je potěšením v něm nerušeně rozjímat.

Nábytek ve stylu art deco je velmi univerzální. Hodí se zkombinovat s moderním nábytkem, a zároveň ozvláštní daný interiér. Art deco nábytek se velmi doporučuje při zařizování pracoven, ve kterých se konají obchodní schůzky. Interiér působí důstojně, vznešeně a zároveň k němu vzhlížíte s jistou pokorou.

Co se nám vybaví pod pojmem art deco?

  • Majestátnost
  • Elegance
  • Luxus
  • Univerzálnost
  • Kvalita
  • Noblesa

Zaujal vás článek o tomto vytříbeném stylu? Podívejte se na naši nabídku art deco nábytku a dekorací, které mohou tvořit i váš domov. Nechte na sebe dýchnout tento optimistický styl, který vznikal v poválečné Evropě a Americe. Jeho sofistikovanost, elegance a luxus vás jistě ohromí. Nebo rovnou si najděte chvilku a přijďte se podívat do největší antik starožitnictví v Praze, do naší kamenné prodejny Nový Antik Bazar, která se nachází v areálu  Nákladového nádraží Žižkov.

 

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.