Ačkoliv Nový Antik bazar se věnuje prodeji starožitného nábytku a doplňků, jsme nadšenci do designu i veškerého umění. Právě proto jsme se tentokrát rozhodli článek věnovat největší přehlídce designu a módy ve střední Evropě. Pojďte s námi nakouknout na výstavu Designblok 2017.

Designblok, Prague International Design Festival, jak již jsme zmínili největší přehlídkou designu a módy ve střední Evropě. Designblok vznikl v roce 1999, kdy jej založili Jiří Macek a Jana Zielinsky tehdejší ředitelé agentury Profil Medil.

Pražský festival designu se konal již po 19. Od 26. do 28. října bylo možno zhlédnout výstavu 300 designérů. Tématem letošního ročníku bylo Jídlo. Ten, kdo se nestihl na výstavu dostavit do 28.10. měl bohužel smůlu, neboť kvůli nepříznivému počasí (silný vítr) byl designblok předčasně ukončen.

Hlavní prostor Designbloku tvoří Superstudio, Openstudio a Art House, mimo to se však během Designbloku otevírá řada galerií, showroomů a pop-up shopů po celé Praze, které připravují speciální program pro návštěvníky. Těch se během této akce nasčítá kolem 50 000.

I letošní Designblok vyvrcholil předáváním ocenění těch nejlepších vystavovatelů. Slavnostní udílení cen probíhalo v Divadle Na Zábradlí, rozdávaly se ceny v kategoriích a absolutním vítězem se stala obnovená značka Rűckle. A kdo další uspěl na Designbloku? Dozvíte se v dalším článku.

 

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.