Zen asijský etno styl

Duch asijských tradic se dá přivézt i k vám domů.  Nevěříte? Přesvědčte se v tomto článku a nechte se inspirovat asijskou kulturou.

Rada bytových designérů je v tomto případě jasná. „Zbavte se nefunkčního nábytku a zbytečných předmětů, uspořádejte byt smysluplně a nechte proudit energii čchi celým prostorem.“

Asie oproti Africe se nese spíše v tlumenějších barvách. I tak je barevná, a zeleň tamních pralesů na vás dýchá v každém doplňku.

Právě příroda je jedním z hlavních pilířů asijského etna. V nábytku se pak promítá v podobě dřevěných solitérů s nápadnou kresbou či vyřezávaným motivem. Kontrast linií barev navodí pocit pohodlí a pohody.

Co je zajímavé, že asijský sedací nábytek je pro Evropany poměrně nepohodlný a nezvyklý. Proč? Důvodem je jeho nízká výška. Asiaté jsou menšího vzrůstu, a zároveň je jim vlastní být co nejblíže zemi. Takže sedačky a sofa bývají opravdu nízké. Dokázali byste si představit sedět nízko?

Pocit zenového etna navodíte použitím správných materiálů a doplňků. Nic nezkazíte použitím bambusu, dřeva, papíru či kamene. Zvláštností asijských interiérů je použití vody v interiérech (jezírka či fontány nejsou žádnou výjimkou). Pak už stačí jen podtrhnout celou atmosféru nějakou nástěnnou malbou (asijská zahrada či pagoda) a můžete bydlet ve vaší oáze klidu. Asie má ráda látky jako je hedvábí, bavlnu či len.

A co je vůbec nejtypičtějším doplňkem asijského etno stylu? Buddha. Sošku Buddhy umístěte na viditelné místo, například na poličku či knihovnu.

Tento měsíc jsme vám ukázali, jak se dá bydlet v etno stylu. Je jen na vás, jak si bydlení zařídíte, ale rozhodně by domov měl být místem pohody a bezpečí. A tip na závěr – pokud chcete pouze navodit asijskou atmosféru, vystačíte si s lampionem na vaší zahradě.

Podívejte se na nabídku našeho Antik Bazaru, budete naším širokým sortimentem. Na internetových stránkách naleznete pouze část zboží, které je dostupné na prodejně.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.