Vneste do svého domova trochu té exotiky

Etno styl byl in v polovině devadesátých let – dřevěné sošky, peršany, indiánské vzory, to vše k tomuto stylu neodmyslitelně patří. Bytoví designéři o etnu mluví jako o koření, se kterým je třeba pracovat opatrně. „Nechcete přeci, aby váš byt působil jako bazar nábytku z celého světa,“ vyjadřije se designérka Veronika H. Exotika je moderní i dnes, jak vhodně vybrat nábytek či dekoraci domů? Dozvíme se v tomto článku.

Pro tento domorodý styl jsou typické hrubé strukturované látky, barevné vzory a geometrické tvary. Rozlišujeme 3 typy etno stylů. Orientální etno styl (pohádky tisíce a jedné noci), klasický etno styl (africká kultura) a zenový (východní) etno styl, který se inspiruje v kultuře Číny a Japonska. „Při výběru nábytku a doplňků je důležité, aby se interiér zbytečně jak se říká nepřeplácal, mísení různých etno stylů interiéru rozhodně nesvědčí,“ tvrdí bytová designérka z Prahy.

Orientální etno styl

Chcete-li bydlet jako v orientu, musíte se inspirovat tamní kulturou, která je úzce spjata s náboženstvím – islámem. Detailně propracované květinové vzory nebo ozdoby do tvaru ptáčků. Interiér by měl působit lehce tajemně a intimně, k tomu jsou hojně využívány textilie v podobě různých závěsů a záclon. Kulaté taburetky, vyšívané polštáře se střapcemi a dekorované vázy pak jen doplní celé prostředí. Soustřeďte se na detail – nahraďte plastové kliky kovovými, nic nesmí působit lacině.

Prvky etno stylů se promítají do módy, kuchyně, nábytku, do celé naší kultury. Je na nás, jak s nimi budeme umět pracovat. Můžou totiž do této uspěchané doby přinést trochu toho teplého klidu. A to je základ spokojeného domova.

V dalším článku si rozvedeme etno styl Africký a zenový, pokračujte ve čtení zde.

Obrázky z: pinterest.cz

 

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.