Víte, o kom se ve světě říká, že je to nejlepší dekorativní umělec 18. století? Kdo byl žákem slavného A. Ch. Boulleho? Čtěte dál a dozvíte se více.

Charles Cressent a jeho nábytek

Charles Cresent (1658-1768) byl známý francouzský řezbář, ebenista a kovolijec. Věděli jste, že Charles Cressent byl žákem Andre Charlese Boulla? Není tedy divu, že se stal velmi slavným a jeho kariéra vzala za své. Do jeho díla patří zejména odlitky zlacené a bronzové dívčí hlavy a tváře (případně celé ženské postavy).  Těmito odlitky pak Charles Cressent zdobil komody a sekretáře.  Byl představitelem régence (= Regenství, období ve francouzské historii v letech 1715-1723, kdy za mladičkého krále Ludvíka XV. Spravoval Francouzské království regent Filip II. Orleánský).

Charles Cressent jako sochař

Mezi plastické práce tohoto činorodého umělce byla i bronzová bysta Ludvíka, syn Filipa II, vévoda Orleánský. Pro vévodu Orleánského vytvořil Charles Cressent jeden z nejlepších děl francouzského nábytku 18. století – slavný medaillier, který je nyní v Bibliothéque Nationale.

Pozoruhodné určitě je, že většina z Cressentových děl je zachovaná. Pokud vás zajímá, jak šikovné ruce měl tento umělec, doporučujeme Louvre a Wallace, kde je vystavováno spousta jeho děl.

Za nejpropracovanější kousek se však považuje komoda v Hetford House zastupující čínské draky.

Komoda Charles Cressent

 

Zdroj obrázků: wikipedia.org

Líbí se vám starožitný nábytek a dekorace? Nový Antik Bazar kromě zajímavých článků nabízí starožitný nábytek, svítidla a dekorace z různých historických etap. U nás si vybere každý, prohlédněte si internetové stránky, kde není zdaleka vše, co se dá zhlédnout na prodejně. Přijďte si k nám udělat radost.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.