Propadněte kouzlu art deca i vy!

Jakými přídavnými jmény můžeme charakterizovat styl, který vychází z pozdní secese? Pozitivní, jednoduchý, elegantní, lehký, moderní. To jsou základní kameny art deco stylu, a jelikož je jedním z našich favoritů, dnešní článek je věnován právě jemu. Nechte se zlákat pohodlím a elegancí a věnujte pozornost následujícím řádkům.

Základní informace o art decu

Art deco se v průmyslu a řemesle rozšířilo během 20. a 30. let dvacátého století v Evropě a USA. Inspirací art deca je mnoho předešlých stylů – kubismus, futurismus nebo secese. Po válce vládla velká vlna nadšení a optimismu, rozvíjel se průmysl, svět byl ovlivněn novými vynálezy, a doba se tak začala postupně zrychlovat. Ačkoliv byl nový styl v počátku spíše luxusní, získal si ohromnou oblibu široké veřejnosti. Art deco jistě na první pohled zaujme geometrickými kombinacemi.

art deco stěna a stůl se židlemi

Nábytek art deco

Art deco je styl opravdu pro každého.  Nábytek art deco působí nadčasově a moderně, tudíž nevadí, pokud váš interiér není starožitně zařízen. Nejčastěji se setkáváme s dřevěným lesklým materiálem, typické jsou exotická dřeva jako eben, amazonský javor nebo brazilský palisandr. Dřevo se často lakuje a povrchově upravuje černou barvou. Celý kus nábytku je pak leckdy doplněn chromovaným zdobením.  Co se barevnosti týče je art deco velmi experimentálním stylem. Častá barevná kombinace je šedozelená nebo červená v kombinaci s máslově bílou. Výjimkou není ani barva zlatá nebo chromová.

Materiály používané art deco

Ale kromě dřeva věděli jste, že typickým materiálem byl tehdy mramor? Podlahy, sošky a sošky a lampy a další věci byly z mramoru. Mramorové podlahy (obvykle černé nebo bílé) byly tvořeny čtverci či obdélníky.

Doplňky art deco

Dostáváme se k opravdovým perlám art deca – doplňkům. Ať už jde o elegantní zrcadla zdobená stříbrným nebo niklovým rámem, bronzové lampy s krásným stínítkem nebo perleťové sochy, art deco je králem doplňků.  Rámy byly zdobeny květinovými a zvířecími motivy (např. pávy, jeleni). Design svítidel opět nabízí jedinečnou podívanou – stínítka leckdy obsahovala mozaikovou vitráž nebo typické geometrické tvary.

Podívejte se na nabídku Art deco nábytku v našem obchodě. Jistě si vyberete nějaký zajímavý kousek, který ozvláštní vaši domácnost.

Zdroj obrázků: https://cz.pinterest.com/

art deco nábytek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.