Oáza klidu. To je dobře zvolená zahradní architektura.

V neustálém tlaku dnešní uspěchané doby pociťuje mnoho z nás únavu a vyčerpání. Přitom řešení zastavit se, je mnohdy tak snadné. Nenáročné zásahy zahradní architektury mohou udělat z vašeho kousku země to pravé místo k odpočinku.

Pokud nevíte, jak vhodně kombinovat strukturu rostlin, aby vám pak nějaký piják usychal, když ho vystavíte slunci. Možná by mu bylo lépe ve stínu chalupy. Vyhledejte odborníky, kteří projektují zahrady, oni vám rádi pomohou.

Způsob, jak zadržet vodu v krajině

Rádi byste jen tak ponořili nohy do vody a pozorovali oblohu. Dnes jsou čím dál modernější přírodní jezírka a zahradní rybníčky. Taková zásobárna vody pomůže vaší zahrádce přečkat horké léto. Je to vhodný způsob, jak zadržet vodu v krajině.
Možností je mnoho. Můžete najít osvěžení ve stylu přírodního koupaliště nebo zbudujte prostor porostlý lekníny a stulíky. Ubytují se vám tam žáby, můžete v rybníčku vysadit ryby. Přilákáte ptáky, kteří tam budou v létě hasit žízeň, ale také se postarají o dotěrný hmyz.
Mnohé projekty sama příroda ocení, pokud do své zahrádky nalákáte život. Možná se budete divit, jak se jí bude dařit.

Ale vše může začít malými krůčky. Už si ani nepamatujete, kdy jste strávili příjemné odpoledne na čerstvém vzduchu. Zasaďte do země prostě první květinu. Zastavte se, pohleďte na své skromné dílo. Ucítíte první pocit uspokojení nad vykonanou prací. Při pohledu na zarostlou a zpustlou zahradu vám v hlavě začne pracovat představivost, pak jasně uvidíte, jak by měla časem vypadat.

Možná už příští rok budete se svými přáteli sedět ve stínu vrb skrytí před věčným ruchem civilizace a dělit se s nimi o kousíček svého ráje. Pokud chcete svoji zahradu zkrášlit i nějakým zajímavým dekoračním prvkem, podívejte se na naše sochy nebo odolný nábytek.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.