Výstava Praha zítra?

Až do 19. března můžete navštívit výstavu, která nabízí možný pohled do budoucnosti. Máte představu, jak bude vypadat Praha v dalších letech? Pokud se na výstavu nedostanete, nezoufejte! Přinášíme vám výběr těch nejzajímavějších projektů přímo z ní.

Od 8. ledna můžete zhlédnout zdarma výstavu pořádanou CAMP (Centrum architektury a městského plánování), která nabízí lidem pohled do budoucí Prahy. Výstava se koná na Vyšehradě, a kromě ní souběžně probíhají tematické večery, které jsou zaměřené na vybrané stavby.

A co je na výstavě k vidění? Asi nejzajímavější pohled výstava nabízí na rekonstrukce veřejných prostor. Nachází se zde podoba parku na Karlově náměstní, rekonstrukce Klárova či Malostranského náměstí. Nechybí ani Vítězné náměstí, jemuž je věnován jeden z tematických večerů.

Adam Gebrian vybral řadu projektů, které považuje za kvalitní – rezidence, administrativní budovy či rekonstruované školy a úřady.

Myšlenkou připravovaného Metropolitního plánu je zachování současné Prahy, co se rozlohy týče a využití potencionálních míst (zbytných ploch uvnitř města). Plán chce omezit současné rozpínání na úkor ničení krajiny a zabírání zemědělské půdy. Ze statistik a výzkumů totiž vyplývá, že stále je uvnitř města mnoho nevyužitých ploch, které by se daly využít. Hovoří se o „jizvách na tváři města“, což jsou místa, která byla v minulosti využívána zejména průmyslem a nyní jsou z většiny nevyužitá, znečištěná a zanedbaná. Rozloha těchto míst by měla být podle urbanistů až 1466 hektarů, což je pro představu padesát Václaváků.

Součástí výstavy je i dokumentární video „Místa, která čekají“, které nabídne neobyčejný vhled na Prahu a nevyužitá místa.

Výstavu opravdu vřele doporučujeme, pokud nemáte čas, podívejte se alespoň virtuálně. http://praha.camp/praha-zitra, můžete si prohlédnout například projekty jako je: Železniční spojení Praha – Letiště, Tramvajová trať Divoká Šárka – Dědinská, osobně nás zaujalo Sportovní centrum Markéta, Nová Ruzyně.

Doufáme, že dnešní článek vás zaujal tak jako nás. Jsme moc rádi, že vidíme zájem o využití stávajících zdrojů (ostatně o tom je i náš Nový Antik Bazar).

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.