Massimiliano Fuksas a studio Fuksas

Návštěva Salone del Mobile.Milano nás inspirovala k tématu dalšího článku. Dnes se budeme věnovat muži, který se řadí k jednomu z nejuznávanějších architektů současnosti v Římě. Ano, řeč je o Massimilianu Fuksasovi, jehož jméno nese i studio, které navrhuje interiér mnoha známých staveb (Letiště Šen-Čen, obchod Armani).

Massimiliano Fuksas se narodil 9. ledna 1944 v Římě rodičům s litevskými kořeny. Studoval na univerzitě La Sapienza. Od roku 1998 do roku 2000 vedl Biennale Internazionale di Architettura v Benátkách pod názvem „Méně estetiky, více etiky“. V roce 2002 vznikl nový architektonický ateliér ve Frankfurtu.

 

Za svůj dosavadní život dostal velmi mnoho ocenění – v roce 2000 byl komandérem Řádu umění a literatury, v roce 2002 byl jmenován čestným členem AIA, v roce 2006 byl jmenován rytířem velkokříže Řádu zásluh o italskou republiku, v roce 2006 jmenován čestným členem Royal institute of British Architects a v roce 2010Jmenován rytířem Řádu čestné legie.

Během svého života působil na několika světových univerzitách, jmenujme například Staatliche Akademie der bildenden Künste ve Stuttgartu, École Spéciale d’Architecture v Pařízi, Institut für Entwerfen und Architektur v Hannoveru, Akademie der bidenden Künste ve Vídni a Columbie University v New Yorku.

 

Pokud se podíváme na práci architekta Massimiliana Fuksase vyskočí na nás dlouhý seznam kolosálních budov a objektů. Některé si můžeme uvést, například první z roku 1969 soutěžní projekt Flower Market, Pescia, Itálie, Městský plán rozvoje, Serrone, Itálie nebo 2005 Koncertní hala ve Štrasburku a v Amiens.

Jak je vidno, MassimilianFuksas má opravdu široké portfolio, vždyť jeho díla zdobí celou Itálii i Francii! Doufáme, že se vám dnešní článek líbil a inspirovali jsme vás k objevování krásných budov a materiálů.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.