Domem roku je Vila nad vodopádem

Architekt Michal Sluka může být na své dílo náležitě pyšný. Letošní odborná porota se jednomyslně shodla spolu se čtenáři, že 23. ročník anketu pod názvem Můj dům vyhrává právě jeho Vila nad vodopádem. A právě na tuto neobyčejnou stavbu se nyní podíváme.

 

Oceněný dům vznikl v údolí Lysolajského potoka, kde se snoubí klid nedaleko pulzujícího centra města.  Kouzelnou atmosféru dokresluje uměle vytvořené jezírko s vodopádem a atriem, které vzniklo mezi domem a skalní stěnou. Můžeme tak pochválit dokonalou koncepci architekta Sluka, neboť si s na první pohled problematickým pozemkem poradil na jedničku!

Michal Sluka se utkal spolu s dalšími 50 architekty, jejichž stavby byly též představeny v časopisu Můj dům v průběhu uplynulého roku. Celkem se soutěžilo ve dvou kategoriích. Hodnotili se domy se zastavěnou plochou do 150 m² a pak s větší zastavěnou plochou.

Pokdu by vás zajímalo více informací ohledně celé ankety, navštivte stránky, odkud také byly čerpány naše dnešní obrázky. https://mujdum.dumabyt.cz/rubriky/dum-roku/vysledky-ankety-dum-roku-2018_3972.html.

 

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.