Neopouštěj staré věci pro nové

Dnešní článek bude věnován osvětlení a jeho údržbě. O tom všem se budeme bavit s naší bytovou designérkou Veronikou H. Sháníte originální osvětlení do vašeho domova? Prohlédněte si nabídku osvětlení na našich internetových stránkách.

Pokud si zařizujete domov a chtěli byste ho ozvláštnit nějakou originální věcí, doporučujeme projít rodinné půdy. Mnohdy se tam najdou opravdu zajímavé kousky. Pokud najdete něco, co se vám líbí, zkontrolujte stav dané věci, zda by si nezasloužila údržbu restaurátora.

Co se opravdu vyplatí zachránit?

„Pokud patříte mezi oblíbence starožitností, historicky cenných předmětů, určitě nevyhazujte kovové předměty jako například starožitný lustr. Dbejte na správnou údržbu – starožitný lustr potřebuje speciální údržbu. Nemá cenu se do tohohle pouštět bez zkušeností a potřebného materiálu, proto klientům doporučujeme pomoc od odborníka,“ říká bytová designérka a studentka architektury Veronika H.

Jak udržovat starožitné lustry a lampičky?

„Při obnově starých lustrů a lamp je obvykle třeba vyměnit i jejich elektrické srdce. V dnešní době je běžné přejít na elektřinu u lustrů, které sloužili jako nosiči svíček. Tato práce je vhodná opravdu jen pro odborníky, neboť amatérským zásahem můžeme věc jedině zničit.

Staré domy mají své kouzlo. Možná jsou to doplňky, možná na nás dýchají vzpomínky daného interiéru, ale obvykle je nám v těchto místech příjemně. Správně zvolené o světlení krásně podtrhuje příjemnou atmosféru.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.